ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ

mail@lyk-tympak.ira.sch.gr

24da 1menoume spiti_mathainoume_spiti

Για την Εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση ατόμων που πάσχουν από σοβαρές παθήσεις το ακαδημαϊκό έτος 2021-2022»

Από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων ανακοινώνεται ότι σύμφωνα με την με αρ. πρωτ. Φ.152/161649/Α5/25-11-2020 Εγκύκλιο, οι υποψήφιοι με σοβαρές παθήσεις που ενδιαφέρονται για να εισαχθούν στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση το ακαδημαϊκό έτος 2021-2022, καλούνται να αποστείλουν Αίτηση με τα απαραίτητα δικαιολογητικά από την Πέμπτη 26 Νοεμβρίου έως και την Παρασκευή 18 Δεκεμβρίου 2020 σε μια από τις Επταμελείς Επιτροπές οι οποίες έχουν συγκροτηθεί σε 14 Νοσοκομεία της χώρας.

Για την καλύτερη ενημέρωση σας δείτε:

Δελτίο τύπου

Εγκύκλιος

Αίτηση Δήλωση για πανελλαδικές εξετάσεις ΓΕΛ – ΜΟΝΟ μαθητές

Σας ενημερώνουμε ότι εκδόθηκε η εγκύκλιος που αφορά, την υποβολή Αίτησης- Δήλωσης για τις πανελλαδικές εξετάσεις ΓΕΛ 2021, ΜΟΝΟ για μαθητές.

Οι απόφοιτοι θα υποβάλουν την Αίτηση Δήλωση σε επόμενο στάδιο που θα ανακοινωθεί αργότερα.

Η προθεσμία υποβολής από τους μαθητές με mail προς το Λύκειο είναι 25-30 Νοεμβρίου.

για να δείτε την εγκύκλιο, τις οδηγίες και τα έντυπα των αιτήσεων πατήστε τον παρακάτω σύνδεσμο του υπουργείου

17η Νοεμβρίου 2020

Ανακοίνωση

Ο Σύλλογος διδασκόντων του ΓΕΛ Τυμπακίου αποφάσισε να μην πραγματοποιήσει τα διαδικτυακά μαθήματα  αύριο Τρίτη   17 Νοεμβρίου 2020,αλλά να γιορτάσει διαδικτυακά την   εκδήλωση για την επέτειο του Πολυτεχνείου.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στις 9:00 πμ και τα παιδιά οφείλουν να συνδεθούν και να την παρακολουθήσουν.

Εξ αποστάσεως σύγχρονη εκπαίδευση-Ωράριο

Από  Πέμπτη 12/11/2020